Wil je Cristiano Ronaldo een dagje inhuren? Dit compleet belachelijke bedrag betaal je

Cristiano Ronaldo is niet alleen een voetbalicoon, hij is een miljardenmerk. Zijn prestaties op het veld leverden hem wereldwijd bewondering op, maar wat de Portugese aanvaller daarnaast verdient met zijn imago tart werkelijk elke verbeelding. Uit gegevens van Football Leaks blijkt nu hoe veel bedrijven moeten neertellen voor... één dagje Ronaldo.
Het is geen geheim dat Ronaldo ook buiten het voetbalstadion gouden zaken doet. Met meer dan 650 miljoen volgers op Instagram is hij veruit de populairste persoon op het platform, en dat vertaalt zich in astronomische bedragen voor sponsorpostings.
Maar wie de superster persoonlijk wil inzetten voor een campagne, betaalt nog een pak meer. Volgens het boek Football Leaks, geschreven door journalisten van Der Spiegel, sloot het Saoedische telecombedrijf Mobily een opvallend contract af met Ronaldo’s Ierse imago-bureau. Wat kregen ze voor hun geld? Vier en een half uur van zijn tijd, een fotoshoot, vijf gesigneerde shirts én twee socialemediaposts.
De prijs? Liefst 920.000 pond — omgerekend meer dan 1 miljoen euro.
Bijna 60 euro... per seconde
Wie de cijfers ontleedt, komt tot duizelingwekkende conclusies. Ronaldo's inzet kwam Mobily neer op zo’n 204.000 pond per uur, oftewel 3.407 pond per minuut. Elke seconde met hem kostte dus zowat 57 euro. En dat bedrag dateert van 2018 — vandaag, met zijn verhoogde populariteit in het Midden-Oosten, zou dat bedrag nog fors hoger liggen.
Ondanks zijn immense verdiensten benadrukt Ronaldo dat zijn overstap naar Al-Nassr in 2022 niet puur uit financiële motieven kwam. “Ik ben hier om te winnen en om deze competitie naar een hoger niveau te tillen", verklaarde hij onlangs. “Ze denken dat ik klaar ben, dat ik hier ben voor het geld… maar ik voel nog altijd passie. Ik wil iets nalaten.”
Laatste nieuws
dinsdag 25 maart 2025
maandag 24 maart 2025
