Vanaken mag het vergeten voor WK: "Garcia gaat het niet doen"

Rode Duivels
door Voetbal24 Redactie
vrijdag, 05 juni 2026 om 12:00
Vanaken
Hans Vanaken hoeft zich toch geen grote illusies te maken. Een middenveld met Youri Tielemans en Kevin De Bruyne zal hij niet snel vormen op het WK. Dat risico neemt bondscoach Rudi Garcia allicht niet, wegens te weinig defensieve zekerheid.
"Tegen – op papier – zwakke opponenten als Iran of Nieuw-Zeeland zou Garcia kunnen opteren voor een driehoek met De Bruyne, Vanaken en Tielemans. Véél voetbal, minder defensieve balans", weet Het Laatste Nieuws. "Tot dusver probeerde de bondscoach dat alleen tegen voetbaldwerg Liechtenstein. Het zou verbazen als we die driehoek op het WK zien. Tenzij je tegen Nieuw-Zeeland nog veel goals nodig hebt."
HLN kijkt vooral naar Nicolas Raskin, die veel vertrouwen kreeg al in het verleden van Garcia. "Garcia houdt van minstens één defensieve middenvelder in zijn ploeg. Enter Nicolas Raskin. Sterkhouder bij Rangers en op het verlanglijstje van meerdere Premier League-clubs. Een pitbull van 1,78 meter die er altijd kort op zit."
"In 9 van de 13 wedstrijden onder Garcia stond Raskin aan de aftrap. Alleen De Bruyne speelde meer. Dat wil toch wat zeggen", stelt de krant. De grote vraag is dus wie we straks op het middenveld mogen verwachten. Je hebt ook nog Amadou Onana, die in prima vorm is. Voorts heeft Axel Witsel dan weer tonnen ervaring. Aan de bondscoach om de knopen door te hakken.
loading

Loading