Jan Breydelstadion staat op instorten

Dat Club Brugge al jaren snakt naar een nieuw stadion, werd opnieuw pijnlijk duidelijk bij de start van de Champions League. De komst van organisator UEFA zorgt in het Jan Breydelstadion telkens voor chaos, zo weet Het Laatste Nieuws.
Vooral de vaste VIP-supporters voelen de gevolgen. Wie meer dan 1.000 euro per seizoen betaalt voor een comfortabel zitje, krijgt tijdens de Europese topavonden plots een andere plek toegewezen. UEFA eist namelijk honderden stoelen voor eigen officials, partners en genodigden. Gevolg: trouwe zakenpartners van Club worden verbannen naar uithoeken van het stadion, vaak zonder hun vertrouwde parkeerplaats.
Pers en media onder druk
Ook de perstribune kraakt onder de opgelegde verplichtingen. Voor tientallen extra commentaarposities en studio’s moet er telkens geïmproviseerd worden. Zelfs de kleedkamer van Cercle Brugge wordt binnenkort tijdelijk omgevormd tot interviewruimte, omdat de catacomben van Jan Breydel simpelweg te klein zijn. Fotografen klagen intussen dat ze honderden meters met zwaar materiaal moeten sleuren door de verschoven parkeerindeling.
Op sportief vlak voldoet het stadion aan de minimumvereisten, maar de ouderdom van het gebouw blijft een groot struikelblok. UEFA ziet bij de jaarlijkse keuring wel eens iets door de vingers, maar de realiteit is dat het vijftig jaar oude complex piept en kraakt. Hygiëne in de bezoekende tribunes en verouderde faciliteiten zijn al langer een pijnpunt.
Toekomst buiten Brugge?
Niet voor niets duikt steeds vaker het scenario op dat Club Brugge voor Europese topwedstrijden moet uitwijken. Het Stade Pierre-Mauroy in Rijsel wordt al genoemd als alternatief. Voorlopig blijft Club met kunst- en vliegwerk UEFA tevredenstellen, maar het is duidelijk: zonder nieuw stadion dreigt Blauw-Zwart straks zijn eigen huis kwijt te spelen.