Het Deense Odense hield zondagavond collectief de adem in tijdens het oefenduel tussen Denemarken en Oekraïne. In de tweede helft sloeg het noodlot plotseling weer toe voor Christian Eriksen. De 34-jarige spelmaker greep naar zijn borst en zakte in elkaar, waarna ploeggenoten meteen een beschermende muur om hem heen vormden.
Hoewel de schrik direct diep zat bij het publiek en de spelers, was de situatie gelukkig anders dan tijdens het dramatische EK-incident tegen Finland in 2021. Eriksen kwam ditmaal vrij snel weer bij bewustzijn op het veld. Na een medische behandeling van zo'n tien minuten werd de Deen onder luid applaus van beide supportersgroepen afgedekt naar de catacomben gedragen.
De Deense voetbalbond stelde bezorgde fans snel gerust met het nieuws dat de middenvelder stabiel is, maar besloot in overleg direct om de wedstrijd definitief te staken. Het duel, dat op dat moment een 2-1 tussenstand kende, werd onmiddellijk afgebroken om alle prioriteit te geven aan de gezondheid van de Deense spelmaker.
Um jogador no jogo entre Dinamarca x Ucrânia passou mal e caiu. A câmera não mostra nada em respeito.
Mas aparentemente é o Christian Eriksen.
Eriksen que já teve um mal súbito na Eurocopa em 2021. Seria a segunda vez…
Vamos torcer pra que não seja nada grave.