De Belgische U17 heeft geen geschiedenis kunnen schrijven. In de finale van het EK onder 17 verloren de Belgen na strafschoppen nadat België eerder nog vijf minuten voor tijd op voorsprong was geklommen, maar Italië nog via een penalty langszij zag komen.
In het Lilleküla Staadion startten de manschappen van Vermant met exact dezelfde elf namen die in de halve finale Frankrijk opzijzetten. De openingsfase was voor de Italianen, maar gaandeweg namen de Belgen het heft in handen. Grote kansen voor Benktib en Dierckx werden in de eerste helft nog onbenut gelaten, waardoor beide teams met een 0-0-stand de kleedkamers opzochten.
Na de rust nam de spanning toe. De Belgische defensie, geleid door een secure doelman Seghers, hield knap stand onder toenemende Italiaanse druk. Italië probeerde het onder meer met een schwalbe van Casagrande, maar de scheidsrechter trapte er niet in. Vermant greep in het slotkwartier in en bracht Ojea in het veld voor Jelle Driessen.
Die wissel bleek profetisch. In de 82ste minuut sneed Ojea vanaf de rechterflank naar binnen, waarna hij de bal met links hard onder de Italiaanse doelman Lupo door jankte. De ontlading bij de Belgen was gigantisch. Na hands van Xander Dierckx in het strafschopgebied ging de bal echter nog op de stip aan de overkant en scoorde Fugazzola: 1-1.
Strafschoppen dus. Daarin misten de Belgen twee strafschoppen en Italië slechts één. Daardoor grijpen de jonge Duivels naast een Europese titel.