Rudi Garcia deed bij iedereen de wenkbrauwen fronsen na zijn opvallende wissels. Tegelijkertijd bleken ze wel doorslaggevend te zijn en konden de Belgen alsnog de kwalificatie af te dwingen.
Dat maakt Garcia naar eigen zeggen echter niet extra trots. “Nee, het is gewoon onderdeel van mijn baan om te proberen de wissels te vinden die het team weer in een goede dynamiek brengen en het team aanvallend of verdedigend weer in evenwicht brengen", klinkt het bij de bondscoach in Het Nieuwsblad.
"Dat was nodig, ook in functie van de kwaliteit die bij Senegal van de bank kwam. Als je die kleine M’Baye ziet invallen, dat is toch een heel gevaarlijke speler. Daarom is Timothy Castagne naar links gegaan en is Thomas erin gekomen", aldus Garcia.
Maxim De Cuyper werd dus om die reden naar de kant gehaald. "We moesten een achterstand ophalen en Thomas is een offensieve back. Ik denk dat iedereen gefeliciteerd moet worden, ook het team dat begon. Ook al verwachtte ik beter van dit startende elftal.”