AA Gent grijpt keihard in: 'Ze moeten vertrekken'

AA Gent lijkt zich op te maken voor een nieuwe fase in het clubbestaan. Onder leiding van het nieuwe management wordt gewerkt aan een verjonging van de spelerskern. Dat betekent dat enkele bekende gezichten de deur uit dreigen te gaan, met Sven Kums, Matisse Samoise en Pieter Gerkens als opvallendste namen op de mogelijke vertreklijst.
Sven Kums, een clubicoon en voormalige Gouden Schoen, lijkt aan zijn laatste maanden bij Gent bezig te zijn. De 35-jarige middenvelder heeft een aflopend contract en de kans op een verlenging is klein. Hoewel Kums jarenlang een sleutelrol vervulde, lijkt zijn vertrek onvermijdelijk in het kader van de nieuwe visie van de Buffalo's.
Onzekerheid rond Samoise
Matisse Samoise, een jeugdproduct van Gent, is eveneens bezig aan de laatste maanden van zijn contract. De club hoopt hem echter te behouden en deed hem recent een verbeterd voorstel. Trainer Arnar Vidarsson liet weten optimistisch te zijn: "We hopen het snel af te ronden." Toch blijft het afwachten of Samoise zijn toekomst in Gent ziet.
Gerkens op zoek naar een nieuwe bestemming
Voor Pieter Gerkens is de situatie anders. De middenvelder ligt nog tot 2027 onder contract, maar zijn hoge salaris zou niet in verhouding staan tot zijn prestaties. Gent hoopt daarom een oplossing te vinden in de vorm van een transfer. Een vertrek in de zomer lijkt waarschijnlijk.
Laatste nieuws
dinsdag 4 maart 2025
