De Bruyne is razend, Guardiola geeft uitleg: "Daarom heb ik hem op de bank gezet"
Kevin De Bruyne blijft worstelen met zijn vorm na zijn blessure, en dat weerspiegelt zich in zijn speelminuten bij Manchester City. Na het teleurstellende gelijkspel tegen Everton (1-1) gaf Pep Guardiola tekst en uitleg over de keuzes rond zijn middenvelder.
De Bruyne begon opnieuw op de bank en kwam pas in de 75e minuut het veld op. Guardiola kreeg daar na afloop vragen over en verdedigde zijn aanpak: “Kevin was niet klaar om negentig minuten te spelen. Ik had hem misschien wel eerder kunnen brengen, maar op dat moment deed de ploeg het vrij goed. Je verwacht dat spelers als Jeremy Doku, Phil Foden of Bernardo Silva met hun creativiteit nog iets kunnen forceren.”
De Rode Duivel kon het tij echter niet meer keren en verliet na het laatste fluitsignaal zichtbaar teleurgesteld het veld, zonder zijn coach aan te kijken.