'Kompany versiert toptransfer via spectaculaire ruildeal'

'Kompany versiert toptransfer via spectaculaire ruildeal'
Maandag 09 juni 2025 - 11:15   I   door Redactie

In Milaan raakt het geduld langzaam op. Wat ooit begon als een liefdesverhaal tussen AC Milan en Rafael Leão, is intussen verworden tot een relatie vol spanning en twijfel. De flamboyante flankaanvaller staat al maanden ter discussie in Lombardije, en dat nieuws is ook in München niet onopgemerkt gebleven.

Volgens Footmercato overweegt Bayern München nu een forse stap: een bod van 65 tot 75 miljoen euro, met mogelijk een speler als extra troef in de deal. Een onverwachte wending in een dossier dat al seizoenen lang op de radar van topclubs staat.

Van koning tot twijfelgeval
Leão werd in 2022 nog uitgeroepen tot Speler van het Jaar in de Serie A. Zijn versnellingen, doelpunten en technische flair leidden Milan naar de scudetto en gaven de club opnieuw kleur. Maar sindsdien stagneerde zijn vorm. Blessures, wrijvingen met coach Stefano Pioli en kritische fans zorgden voor een neerwaartse spiraal.

Op zijn 25ste lijkt de Portugees toe aan een nieuwe start – en Bayern ziet mogelijkheden. Met Vincent Kompany aan het roer krijgt de Duitse recordkampioen een nieuwe sportieve richting, en een speler als Leão past perfect in dat plaatje: aanvallend, explosief en nog altijd met een enorm plafond.

Speler in ruil?
Bayern lijkt bovendien bereid om creatief te onderhandelen. Zowel Leon Goretzka als Kingsley Coman worden genoemd als mogelijke ruilobjecten in de deal. Vooral Coman zou in Milaan op interesse kunnen rekenen, en zijn terugkeer naar de Serie A – waar hij ooit dicht bij Juventus stond – zou het dossier kunnen versnellen.

Daarnaast speelt nog een andere factor mee: het waarschijnlijke vertrek van Leroy Sané. Kompany zou Leão als natuurlijke vervanger zien, eentje met vergelijkbare snelheid maar meer explosiviteit in één-tegen-één-situaties.

Concurrentie uit Engeland blijft loeren
Liverpool en Chelsea blijven intussen niet stil. Beide Premier League-clubs volgen Leão al jaren en zouden opnieuw op het punt staan om zich in de strijd te mengen. Toch lijkt Bayern, met zijn gerichte benadering en de belofte van een prominente rol onder een nieuwe coach, nu het initiatief te nemen.

Of Milan zwicht voor het bod – en de eventuele ruil – is nog niet duidelijk. Maar één ding is zeker: de toekomst van Rafael Leão staat deze zomer volop in het teken van verandering.

Poll: Zou hij een goeie versterking zijn voor Bayern?

TAGS  I  Bayern München  I  AC Milan  I  Rafael Leao  I  Vincent Kompany

maandag 10 november 2025

zondag 9 november 2025

zaterdag 8 november 2025

vrijdag 7 november 2025

donderdag 6 november 2025

woensdag 5 november 2025