Genk hakt knoop door over lot van Fink na slechte resultaten

Genk beleefde maandenlang een droom, maar zit nu in een nachtmerrie. Toch blijft Dimitri De Condé geloven in zijn coach.
Wat als je maandenlang de toon zet, maar precies wanneer het er écht toe doet volledig onderuitgaat? Het is het verhaal van KRC Genk, dat na een ijzersterk seizoen plots in vrije val verkeert tijdens de Champions’ Play-offs. Waar de Limburgers ooit met flair en controle speelden, lijkt nu enkel nog twijfel over.
Een 1 op 24 dreigt
Nog vier speeldagen resten in de play-offs, maar het vertrouwen lijkt zoek. De cijfers zijn pijnlijk: als Genk niets meer rapen valt, eindigt het met een hallucinante 1 op 24. Een statistiek die hard binnenkomt, zeker na zo’n sterk regulier seizoen. Toch klinkt er géén twijfel in de woorden van Head of Football Dimitri De Condé.
In Het Laatste Nieuws neemt De Condé het krachtig op voor coach Thorsten Fink: “200 procent. Anders zou het wel héél kortzichtig zijn.” Volgens hem wist Fink perfect wat hem te wachten stond. De play-offs zijn geen wandeling in het park, zeker niet tegen toppers als Club Brugge en Union.
Meer nog: De Condé prijst de ommekeer die Fink bracht sinds zijn aantreden. De ploeg zat vorig seizoen in een diepe crisis, met vertrouwensbreuken en chaos na het vertrek van Vrancken. Het is Fink die met positiviteit en visie de rust herstelde.
Blik op de toekomst
Wat nu? Terwijl de resultaten stilvallen, kijkt De Condé al vooruit: “Ik kijk nu al uit naar volgend seizoen. Deze ploeg heeft nog veel groeimarge onder Thorsten.”