Anderlecht heeft in zijn laatste thuismatch van het seizoen een cruciale driepunter gepakt in de strijd om Europees voetbal. In een sfeerloos Lotto Park – waar de harde kern staakte uit onvrede – won paars-wit met 3-1 van STVV. Daardoor is RSCA verzekerd van een Europees ticket.
De Brusselaars toonden zich in de eerste helft dodelijk efficiënt. Na twintig minuten knalde de Oekraïense spits Danylo Sikan de eerste de beste kans tegen de netten (1-0). Vlak voor de rust reageerde Sikan opnieuw het alertst in de zestien, waardoor Anderlecht met een comfortabele 2-0-voorsprong kon gaan rusten. STVV-doelman Lendfers was tweemaal kansloos.
Na de pauze lieten de bezoekers uit
Sint-Truiden de moed niet zakken. Nadat een Truidense voorzet op de paal strandde en Thorgan Hazard namens Anderlecht de beslissing liet liggen, bracht Abdoulaye Sissako de spanning helemaal terug. Hij buffelde in de 77e minuut de aansluitingstreffer voorbij Colin Coosemans (2-1).
Ondanks een slotoffensief van de Limburgers, waarbij ook Anderlecht-huurling Keisuke Goto nog inviel onder luid gefluit, hield paars-wit stand. Adriano Bertaccini scoorde nog een derde paars-witte treffer tegen zijn ex-club. Door deze zege verzekert Anderlecht zich van de vierde plaats, terwijl het afscheid van onder meer Thorgan Hazard en Yari Verschaeren extra glans krijgt.