'Olivier Renard heeft na ontslag bij Anderlecht nieuwe club gevonden'

Jupiler Pro League
door Voetbal24 Redactie
maandag, 22 juni 2026 om 18:52
250910renard
Olivier Renard lijkt vier maanden na zijn turbulente vertrek bij Anderlecht klaar voor een exotisch, maar financieel uiterst aantrekkelijk avontuur. De Belgische sportbestuurder ligt in poleposition om aan de slag te gaan als de nieuwe sportief directeur van Al-Shabab FC, de zesvoudige kampioen van Saudi-Arabië. Dat meldt Het Nieuwsblad.
De 47-jarige Renard werd pas eind oktober 2024 met grote trom binnengehaald in het Lotto Park als de opvolger van Jesper Fredberg. Zijn Brusselse passage liep echter uit op een sisser. Na een reeks tegenvallende resultaten, een haperend transferbeleid en aanhoudende sportieve onrust, greep het bestuur van paars-wit op 9 februari 2026 hardhandig in. Na amper een paar maanden dienstverband werd de voormalige doelman ontslagen.
Sindsdien zat de Waal zonder club, maar die werkloosheid lijkt van korte duur. Al-Shabab, een van de traditionele topclubs uit de Saudische hoofdstad Riyad, trekt nadrukkelijk aan zijn mouw om het sportieve beleid uit te tekenen. De club wil opnieuw aanknopen met de absolute gloriedagen en zoekt een architect met Europese ervaring.
Voor Renard, die eerder al succesvol werkzaam was bij KV Mechelen, Standard, Antwerp en het Canadese CF Montréal in de MLS, zou de overstap naar de schatrijke Saudi Pro League een primeur in zijn carrière betekenen.
loading

Loading