Hoefkens: "Ik heb zeer lucratief aanbod gekregen"

Jupiler Pro League
door Voetbal24 Redactie
maandag, 06 juli 2026 om 12:30
Carl Hoefkens
Timmy Simons staat inmiddels aan het roer bij Oud-Heverlee Leuven als opvolger van Felice Mazzu, maar de Belgische club had aanvankelijk een heel andere topkandidaat op het oog. Carl Hoefkens, de huidige trainer van het Nederlandse NAC Breda, bleek na een financieel waanzinnig aanbod bijzonder dicht bij een overstap naar Leuven te zijn.
De Belgische coach had in Breda nog een contract voor één seizoen, maar OHL probeerde hem te verleiden met een lucratieve, meerjarige verbintenis. "OHL bood héél veel geld", is Hoefkens eerlijk in BN De Stem. Na zijn vakantie deden de Leuvenaars er zelfs nog een schepje bovenop, wat de coach aan het twijfelen bracht. "Op een bepaald moment moet je realistisch denken en aan je familie denken. Ik ben een professionele coach, dus dan moet je zoiets overwegen."
Hoewel het totaalpakket Hoefkens deed wankelen, weigerde hij een ruzie met zijn huidige werkgever te forceren. De trainer legde de bal bewust in het kamp van de clubleiding in Breda. "Voor mij was het heel belangrijk dat ik die keuze bij NAC heb gelaten. Leuven moest er met NAC uit zien te komen."
Dat akkoord kwam er nooit. NAC hield de poot stijf en weigerde mee te werken aan een vertrek van hun succescoach. "Ze wilden de deur absoluut gesloten houden, tenzij er een niet te weigeren voorstel kwam", besluit Hoefkens. Omdat OHL dat niet op tafel legde, bleef de overstap uit en schakelden de Leuvenaars uiteindelijk met succes door naar Simons.
loading

Loading