Matte Smets speelde bijna bij
Wolfsburg. Er kwam een bod van liefst 19 miljoen euro binnen op verdediger van Racing Genk. In
Het Nieuwsblad legt Smets uit waarom hij dat geweigerd heeft.
“Toen
Wolfsburg zondag zijn eerste bod uitbracht (van 16 miljoen euro, red.) ben ik gaan praten met mijn makelaar, met de club en met Dimi (de Condé, red.). Toen zijn we samen tot de conclusie gekomen dat dit niet het juiste moment was om te vertrekken. Niet voor mezelf en ook niet voor de club", legt Smets uit.
“Ik wil vooral nog stappen zetten bij Genk. Toch nog minstens een half jaar. Als we zondag winnen tegen Anderlecht, ligt de strijd om play-off 1 weer open. En ook in Europa zijn we nog altijd bezig aan een mooi verhaal", stelt Smets.
In de zomer kan een transfer wel een optie worden. "Ik heb nog altijd de ambitie om zo hoog mogelijk te spelen. Als er in de zomer een buitenlandse ploeg uit een topcompetitie komt aankloppen, dan sta ik daar zeker voor open.”
De Bundesliga kan dan zijn nieuwe bestemming worden. “Er hebben inderdaad al een paar clubs uit de Bundesliga gepolst. Misschien is dat dus wel een competitie waarin ik goed zou passen met mijn profiel. We zien wel wat er in de zomer gebeurt.”