Jean-Marie Pfaff heeft zeer verrassend nieuws te melden: "En dit draait niet om het geld"

Rode Duivels
door FVH
zaterdag, 22 november 2025 om 17:00
Jean-Marie Pfaff
Bij Jean-Marie Pfaff duikt vanaf januari opnieuw een naam op zijn bekende kraag. Niet als commerciële stunt, maar als onderdeel van een actie die helemaal aansluit bij hoe de ex-doelman in het leven staat.
Wie Pfaff de voorbije tien jaar tegenkwam, merkte het meteen: zijn iconische hemd bleef bewust zonder bedrukking. De legende was de commentaren rond sponsordeals beu en koos resoluut voor een blanco look. Ironisch, want destijds werd hij uitgelachen toen hij als eerste met reclame op zijn kraag rondliep. “Nu lopen ze er allemaal mee", zei hij daar ooit grappend over.
Toch komt er na een lange stilte een logo terug. Niet omdat Pfaff daar zo op aandrong, maar omdat een heel andere motivatie hem raakt. Het softwarebedrijf Teamleader bedacht een actie waarbij één winnaar zijn of haar logo enkele weken gratis op Pfaffs kraag krijgt. De hoofdprijs is dus geen geldbedrag, maar zichtbaarheid – én een unieke plek om die te krijgen.
Het idee komt van CEO Jeroen De Wit, met wie Pfaff al eerder samenwerkte. Die vertrouwensband zorgde ervoor dat de oud-doelman het meteen zag zitten. “Ze komen met een visie, ze vernieuwen. Dat apprecieer ik", klinkt het.
Aan HLN vertelde Pfaff dat hij het idee zelfs ontroerend vindt. Niet door de aandacht, maar door de intentie achter de actie. Voor hem draait het volledig om iemand anders een kans geven. “Het gaat niet om het geld. Het is het geluk van iemand te kunnen tonen: kijk, ik sta daarop.”
Wie hem wil bereiken, moet trouwens bij zijn dochters zijn. Zij behandelen tegenwoordig alle aanvragen. Pfaff zelf lacht: “Ik zou op alles ja zeggen, want ik wil altijd mensen helpen.”
loading

Loading