Kevin De Bruyne voelt zich helemaal klaar om met de Rode Duivels te schitteren op het WK. De Rode Duivels beginnen maandag aan hun eerste wedstrijd tegen Egypte.
De Bruyne rekent onder meer op zijn ploeggenoot Jérémy Doku. "Om 90 minuten op Jérémy te verdedigen, is onmogelijk. Hij is ook efficiënter geworden het afgelopen jaar", legt KDB uit. "Hij heeft meer momenten gevonden waarin hij de situaties kan kiezen. Om een toptoernooi te spelen, hebben we een goede Doku nodig. Hij maakt alleszins mijn leven al makkelijker."
Met Romelu Lukaku gaat het volgens De Bruyne intussen beter en beter. "Het gaat goed met hem en het zal alleen maar beteren", klinkt het. "We kunnen niet verwachten dat hij 90 minuten speelt, maar Lukaku heeft een ongelofelijk talent om te scoren. Ook met een half uur kan hij heel gevaarlijk zijn."
Zelf is De Bruyne ontspannen. "Nu ik ouder ben, kan ik er meer van genieten. Ik begin meer en meer te beseffen wat het betekent om voor je land te spelen", vertelt De Bruyne over zijn vierde WK. "Als je jong bent, zit je zo in het nu. Je geniet te weinig van de momenten."
De Bruyne was in het verleden vaak streng voor zijn ploeggenoten. "Die strengheid zal niet veranderen, maar ik kan niet alles bepalen. Ik probeer altijd te duwen naar een overwinning, ook nu. Ik ga mijn ding doen en proberen te winnen, maar we gaan zien waar het eindigt."