Clement ziet ex-Anderlecht-trainer als grote inspirator
![Clement ziet ex-Anderlecht-trainer als grote inspirator](/UserFiles/images/news/clementphilppe.jpg)
Philippe Clement zet zijn eerste stappen als hoofdcoach bij Waasland-Beveren. De nieuwbakken trainer, die jaren lang actief was bij Club Brugge, haalt inspiratie bij een voormalige trainer van Anderlecht.
"Wie heeft mij beïnvloed? Aimé Anthuenis", verrast hij bij Sport/Voetbalmagazine. "Niet zozeer door de oefenstof, maar vooral de manier waarop hij een team coacht. In people management was hij heel sterk. Authentiek, gemeend, potentieel zien in mensen en spelers."
"Hij kon spelers naar hun beste niveau brengen door hen vertrouwen te geven, maar als je dat op een bepaald moment niet meer waard was, had hij er ook geen problemen mee om je opzij te zetten. Iedereen was voor hem belangrijk, of je nu elke week speelde of maar drie keer op een seizoen. Iedereen voelde zich betrokken bij het verhaal, dat vind ik ook belangrijk", besluit Clement.