"Zonder hen speelt Union amateurvoetbal voor 750 fans"

Jupiler Pro League
door Voetbal24 Redactie
dinsdag, 19 mei 2026 om 14:00
Union
De laatste jaren was er zeer veel lof voor Union, maar nu krijgen de Brusselaars toch ook kritiek te slikken na de 5-0-nederlaag op Club Brugge. De Waalse analist Marc Delire spaart zijn kritiek in 'Dans La Vestiaire' niet.
Volgens Delire heeft Union alles te danken aan het Engelse Brighton. “Als je Brighton wegneemt, dan flopt Union in derde klasse met 750 supporters achter de omheining”, klinkt het keihard. De nauwe samenwerking tussen beide clubs heeft Union erg geholpen.
Straffe woorden, want zo lijkt het alsof Union zelf geen enkele verdienste heeft aan het succes. Dat lijkt dan ook wat kort door de bocht, omdat de Brusselaars zelf toch ook een eigen structuur hebben opgezet en zo al jaren succesvol zijn.
Enkele jaren geleden verwees Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe ook al eens naar Brighton als hij het over Union had. Hij stelde dat Club niet vocht tegen Union, maar tegen 'Brighton B', dat veel sterker en kapitaalkrachtiger is dan blauw-zwart.
loading

Loading