Het huwelijk tussen
Club Brugge en
Gustaf Nilsson lijkt na één seizoen al op de klippen te lopen. Hoewel de Zweedse spits met hoge verwachtingen naar Jan Breydel kwam, wijzen alle signalen op een definitief vertrek tijdens de komende transferzomer. Voor de landskampioen is het een dossier van "net niet", mede door fysiek oplapwerk en een samenloop van omstandigheden.
Achter de schermen werd er in januari al druk gespeculeerd over een vertrek van de boomlange aanvaller. Verschillende buitenlandse clubs toonden verregaande interesse, maar een hardnekkige blessure gooide roet in het eten. Nilsson was op dat moment niet "fit to play", waardoor potentiële kopers hun bod introkken en Club Brugge genoodzaakt was de spits aan boord te houden om zijn revalidatie in alle rust te voltooien.
De reden voor het naderende afscheid is tweeledig:
- Fysieke paraatheid: Nilsson kende een seizoen met te veel ups en downs op medisch vlak. Voor een club die op drie fronten strijdt, is een spits die constant inzetbaar is een absolute must.
- Tactische keuzes: De concurrentie in de Brugse spits is moordend. Met de opkomst van jonge talenten en de noodzaak aan een beweeglijker type aanvaller, past Nilsson minder in de langetermijnvisie van de sportieve cel.
Ondanks zijn blessureleed blijft Nilsson een gegeerde kaart op de transfermarkt. Zijn profiel — een sterke targetman met scorend vermogen — is zeldzaam. Club Brugge wil deze zomer boter bij de vis. Nu de spits weer fit oogt, is de komende transferperiode het ideale moment om een deel van de investering terug te verdienen voordat zijn contractwaarde begint te dalen.
De entourage van de Zweed zou al verkennende gesprekken voeren met clubs uit de Duitse Bundesliga en de Engelse Championship. Voor Nilsson zelf is een frisse start in een competitie die fysiek spel omarmt de beste manier om zijn carrière weer op de rails te krijgen.
Het vertrek van Nilsson zal Club Brugge bovendien de nodige financiële ruimte geven om zelf de transfermarkt op te gaan voor een nieuwe aanvalsleider die het Jan Breydelstadion weer kan laten kolken.