Speelt hij opnieuw voor Club Brugge? 'Joel Ordonez neemt beslissing'

Jupiler Pro League
donderdag, 04 september 2025 om 11:27
250823joelordonez
De transferzomer eindigde voor Club Brugge met een opvallend dossier dat openbleef. Joel Ordoñez stond wekenlang dicht bij een overstap naar Olympique Marseille, maar uiteindelijk kwam er geen akkoord. De Ecuadoraanse verdediger weigerde nog te spelen in afwachting van een transfer, maar ziet nu dat hij opnieuw in de Brugse kern moet integreren. Hoe gaat dit verder?
Marseille toonde concrete belangstelling en hield de onderhandelingen met Ordoñez’ entourage tot de laatste dagen van de mercato gaande. De Franse club koos uiteindelijk voor Nayef Aguerd (West Ham) en huurde Benjamin Pavard van Internazionale. Toch was de naam van Ordoñez nooit ver weg. Volgens Franse bronnen stuurde L’OM zelfs nog een bericht naar zijn makelaars met de belofte snel opnieuw contact op te nemen.

De wintermercato als herkansing

Omdat Pavard slechts tijdelijk werd gehuurd, blijft er ruimte voor versterking in januari. Voor Marseille lijkt Ordoñez dus opnieuw een optie. Voor Club Brugge ligt dat gevoeliger. Blauw-Zwart investeerde in de jonge verdediger, maar wil niet onder de prijs verkopen. Bovendien beseft men in het Jan Breydelstadion dat zijn waarde nog sterk kan stijgen.
Ordoñez is basisspeler bij Ecuador en is al zeker van deelname aan het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Voor Club is dat een cruciale factor. Een sterk toernooi zou zijn marktwaarde nog eens verdubbelen. Het lijkt daarom logischer dat de Bruggelingen wachten tot na het WK om de jackpot te cashen.
Daar wringt echter het schoentje. Ordoñez en zijn entourage willen duidelijk snel de stap zetten naar een grotere competitie. Het stilleggen van zijn prestaties in augustus was al een signaal. De vraag is of hij nog bereid zal zijn een jaar geduld te oefenen. Voor Club dreigt zo een spanningsveld te ontstaan tussen het sportieve en het financiële belang.

Wat betekent dit voor Club Brugge?

Coach Nicky Hayen krijgt er een moeilijke opdracht bij. Enerzijds wil hij rekenen op Ordoñez om de defensieve stabiliteit te bewaren, anderzijds moet hij rekening houden met een speler die zijn zinnen elders heeft gezet. Voorlopig blijft de verdediger een belangrijke pion, maar de kans is groot dat de discussie in januari weer volledig oplaait. Tot dan lijkt Ordoñez wel weer voor Club te zullen spelen.
loading

Loading