Kasper Dolberg keerde op de valreep nog terug naar
Ajax. De Amsterdammers betaalden 10 miljoen euro plus bonussen aan Anderlecht voor de komst van de Deen. Toch zal Dolberg niet zomaar een basisplaats krijgen.
Volgens De Telegraaf-journalist Valentijn Driessen is het vooral Wout Weghorst die de grootste bedreiging vormt. De 33-jarige Nederlander startte het seizoen sterk met drie goals en een assist in de eerste vier competitieduels. Zijn werklust en leiderschap maken van hem de logische keuze voor coach John Heitinga.
“Als je iemand nodig hebt die de kar trekt en alles doet om te winnen, dan heb je een goede aan Weghorst en niet aan Dolberg", stelde Driessen. “Tegen Brian Brobbey moest Dolberg het vaak al afleggen. Nu is het Weghorst die duidelijk voorop loopt in de pikorde.”
Dolberg moet zichzelf bewijzen
Voor Dolberg wordt het dus een strijd om speeltijd af te dwingen. Zijn kwaliteiten staan buiten kijf, maar de aanvaller staat bekend als wisselvallig. “Vaak is het alles of niets bij hem. Of het goed genoeg zal zijn, dat moeten we nog afwachten,” klonk het verder bij Driessen.
Ajax rekent nochtans op de international om extra aanvallende opties te bieden, maar voorlopig lijkt Weghorst het vertrouwen te krijgen. Dolberg zal dus opnieuw moeten tonen dat hij meer is dan een luxe-invaller.