Bij RSC
Anderlecht heeft
Antoine Sibierski tijdens zijn eerste persvoorstelling meteen duidelijk gemaakt welke richting hij uit wil met de club. De nieuwe sportief directeur sprak opvallend veel over identiteit, discipline en fierheid, en veel minder over transfers of grote namen. “Ik wil de fans een ploeg geven waarmee ze zich kunnen identificeren”, klonk het meteen duidelijk.
Sibierski wil vooral spelers zien die volledig voor de club leven. “Ik wil spelers met een onberispelijke discipline. Spelers die lopen voor elkaar en dominant voetbal brengen, met én zonder bal”, citeert
Het Laatste Nieuws hem. Daarbij benadrukte de Fransman dat inzet en mentaliteit voor hem minstens even belangrijk zijn als puur talent. “Ik ben altijd heel veeleisend geweest voor mezelf en dat ben ik ook voor de mensen met wie ik werk.”
Opvallend was ook hoe sterk Sibierski teruggreep naar de geschiedenis van Anderlecht. De voormalige speler van onder meer Manchester City FC en Newcastle United FC vertelde hoe hij als jonge Fransman via de RTBF opgroeide met het grote Anderlecht van vroeger. Namen als Enzo Scifo, Frank Vercauteren, Luc Nilis en Jan Ceulemans passeerden daarbij de revue.
Eén ontmoeting wil Sibierski zo snel mogelijk laten plaatsvinden. “Het is één van mijn prioriteiten om Paul Van Himst te ontmoeten”, vertelde hij. “Werknemers en spelers zijn passanten, maar de geschiedenis van een club blijft voor altijd bestaan.”
Geld geen garantie
De Fransman beseft tegelijk dat de druk bij Anderlecht groot blijft. Hij is ondertussen al de achtste sportieve verantwoordelijke onder eigenaar Marc Coucke. Toch liet hij zich daardoor niet afschrikken. “Dat betekent gewoon dat de club nog niet de stabiliteit gevonden heeft waarnaar ze zoekt”, zei hij nuchter.
Ook financieel blijft Sibierski opvallend rustig. “Een club waar de geldkraan constant openstaat, is geen garantie op succes”, klonk het. Daarmee lijkt hij meteen duidelijk te maken dat hij vooral wil bouwen aan een herkenbaar Anderlecht, eerder dan aan een ploeg van grote transferbedragen.