De toon was na afloop opvallend eerlijk. Niet omdat RSC
Anderlecht had verloren, maar omdat
Besnik Hasi exact benoemde waar het knelt. En vooral: wat er snel moet veranderen. De boodschap kwam vandaag luid en duidelijk aan bij sportief directeur
Olivier Renard. De druk ligt vol op zijn bureau.
Anderlecht kan zich geen luxepermitteren. Binnen enkele weken speelt paars-wit al twee keer tegen KAA Gent, volgt een duel met FC Dender en mogelijk ook nog Standard. Net daarom is de timing cruciaal. Hasi wil geen aanvaller die eerst nog weken moet optrainen.
“Een jongen die we nog zes weken moeten klaarstomen, dat heeft geen enkele zin", klonk het duidelijk tegen
Het Nieuwsblad. De trainer kijkt nadrukkelijk naar spelers die meteen inzetbaar zijn. De komende WK-zomer speelt daarbij in het voordeel van
Anderlecht. “Er zijn veel aanvallers die speelminuten nodig hebben om hun kansen op het wereldkampioenschap gaaf te houden,” aldus Hasi. Een huurdeal ligt dan ook voor de hand, zeker gezien het beperkte budget.
Kopkracht als ontbrekende puzzel
Het probleem zit niet alleen in doelpunten maken, maar ook in hoe
Anderlecht gevaar creëert. Stilstaande fases leveren te weinig op, vooral door een gebrek aan gestalte en kopkracht. “We hebben matchen gewonnen dankzij stilstaande fases, denk aan STVV of La Louvière,” erkende Hasi. “Maar als je goede trappers en koppers mist, wordt het complexer.”