Leko heeft genoeg van déze Club-speler

Jupiler Pro League
woensdag, 22 april 2026 om 10:00
Ivan Leko
Bij Club Brugge groeit het probleem op de backposities, en daarbij valt vooral de situatie van Hugo Siquet op. Ondanks de blessure van Kyriani Sabbe slaagt de rechtsachter er niet in om zich in de plannen van Ivan Leko te werken.
De keuzes van Leko in recente wedstrijden spreken voor zich. Siquet werd niet naar voren geschoven als logische vervanger, maar bleef op de achtergrond terwijl andere spelers werden herschikt. Dat wijst op een duidelijk gebrek aan vertrouwen van de coach in zijn kwaliteiten, zo weet Het Laatste Nieuws.
Die houding heeft te maken met eerdere prestaties. Siquet toonde zich in het verleden te wisselvallig, zowel positioneel als in zijn uitvoering. Voor een ploeg die in de titelstrijd geen risico’s kan nemen, lijkt dat doorslaggevend in de beoordeling van Leko.
Door het wegvallen van Sabbe wordt die situatie nog prangender. Club Brugge beschikt momenteel over beperkte opties op de flank, waardoor alternatieven moeten worden gezocht binnen de bestaande kern. Dat leidt tot noodoplossingen en verschuivingen die de stabiliteit van de ploeg niet ten goede komen.
Dat Siquet ondanks die omstandigheden geen basisplaats afdwingt, onderstreept zijn huidige positie binnen de selectie. Hij is beschikbaar, maar geen voorkeursoptie voor de technische staf, zelfs niet wanneer de nood het hoogst is.
loading

Loading