Bij
AA Gent lijkt een vertrek van Max Dean deze zomer plots niet langer uitgesloten. De Engelse spits werd nog geen jaar geleden binnengehaald als een investering voor de toekomst, maar voorlopig kon hij de verwachtingen in de Planet Group Arena niet echt inlossen. Als er straks een stevig bod op tafel komt, zou Gent bereid zijn om mee te werken aan een transfer.
Dean arriveerde in juli 2024 in Gent, toen de Buffalo’s hem vastlegden met een contract tot 2028. Op papier leek het een interessante zet. De centrumspits gold in Engeland als een talentvolle aanvaller met potentieel en had bovendien al indruk gemaakt bij de nationale jeugdelftallen. Voor Engeland U20 verzamelde hij ondertussen vier interlands, waarin hij liefst vier keer raak trof.
Toch verliep zijn eerste seizoen in België niet zoals gehoopt. Dean slaagde er onvoldoende in om zich echt door te zetten en kon zelden een bepalende rol opeisen. Binnen Gent leeft daardoor het gevoel dat zijn ontwikkeling voorlopig achterblijft op de verwachtingen waarmee hij werd gehaald.
Een transfer lijkt echter niet per se de meest logische stap voor de speler zelf. Intern zou men beseffen dat Dean in principe gebaat kan zijn bij nog een extra seizoen in Gent. Op die manier krijgt hij de kans om alsnog te tonen dat hij het niveau aankan en meer kan brengen dan hij tot nu toe liet zien in de Jupiler Pro League.