Europese pers gaat helemaal los over Club Brugge-Glasgow Rangers: "Een Belgische vernedering"

Champions League
donderdag, 28 augustus 2025 om 6:00
250827clubbrugge2
Wat voor Club Brugge een glorieuze avond werd, draaide voor Rangers uit op een van de donkerste bladzijden in hun recente geschiedenis. De 6-0-nederlaag in Jan Breydel – en 9-1 over twee wedstrijden – laat diepe sporen na in Schotland. De Britse tabloids zijn onverbiddelijk, terwijl ook elders in Europa de prestatie van Brugge en de afgang van Rangers breed wordt besproken.
Door SKN
Voor Club Brugge was het een droomavond, voor Rangers een absolute nachtmerrie. De 6-0 in Jan Breydel, goed voor 9-1 over twee wedstrijden, zorgt voor felle reacties in de internationale pers. Vooral de Schotse tabloids nemen geen blad voor de mond, terwijl ook elders in Europa de verbazing groot is.

Schotse tabloids: “vernedering” en “beschamend”

The Scottish Sun omschrijft de afgang als een “Belgische vernedering”. De krant schrijft dat Rangers “hun Champions League-droom eigenhandig vergooiden” na de rode kaart van Max Aarons en de stortvloed aan doelpunten voor rust.
Ook GlasgowWorld spaart de club niet. Volgens hen “werden Rangers vernederd, met een 6-0 nederlaag op de avond en 9-1 in totaal”. Het medium benadrukt dat de supporters zich massaal keren tegen trainer Russell Martin en dat de druk op zijn positie nauwelijks nog houdbaar is.
Bij TalkSport ging analist Chris Sutton, oud-spits van rivaal Celtic, nog een stap verder. Hij stelde dat dit “een van de slechtste Europese resultaten ooit” was voor Rangers. En voegde er cynisch aan toe: “Ik zie Rangers hier niet meer van terugkomen.” Daarmee plaatste Sutton de afgang in dezelfde categorie als de legendarische 12-4 nederlaag tegen Eintracht Frankfurt in 1960.

Europese reacties: verbazing en zakelijkheid

In Frankrijk noteerde L’Équipe dat “Club Brugge Rangers overrompelde en de wedstrijd al voor de rust besliste”. Het dagblad schreef dat de Schotse ploeg “geen ademruimte kreeg en volledig werd overspeeld”.
De Nederlandse site NU.nl koos voor duidelijke taal: “Club Brugge verpulvert Rangers.” Daarbij werd benadrukt dat de 6-0 “één van de meest opvallende uitslagen van de hele kwalificatieronde” was.
Italiaanse en Spaanse kranten besteedden minder aandacht, maar legden wel de nadruk op de omvang van de uitslag. Daar werd de nederlaag beschreven als “een schok voor een club met zo’n rijke Europese traditie”.
loading

Loading