Toptransfer Brughmans zorgt al voor grote ophef

Transfers
door Voetbal24 Redactie
dinsdag, 01 september 2026 om 8:00
Brughmans
De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool zorgt niet alleen voor bewondering voor Racing Genk, maar ook voor verbazing over de bedragen die tegenwoordig in het Engelse voetbal worden betaald. Stef Wijnants vindt de transfersom van 35 miljoen euro voor een 18-jarige doelman ronduit buitensporig.
“Ik wil de kwaliteiten van Lucca Brughmans absoluut niet onderschatten of ondermijnen, maar de Engelse voetbalwereld is gek geworden”, zegt Wijnants aan Sporza. Volgens hem zorgt het enorme financiële vermogen van Engelse clubs voor een verstoring van de Europese transfermarkt.
“Wat er allemaal betaald wordt tegenwoordig ... Het bedrag is echt zot. De Engelse voetbalwereld brengt alles in Europa in disbalans. Dat is nog maar eens duidelijk geworden.”
Tegelijkertijd heeft Wijnants niets dan lof voor Genk. De Limburgers slagen er opnieuw in een jonge doelman voor een gigantisch bedrag te verkopen. “Chapeau voor Genk. Ze verkopen nog maar eens een doelman voor veel geld. Blijf die doelmannen maar opleiden, zou ik zeggen.”
Toch plaatst Wijnants een kanttekening bij Brughmans. De jonge keeper heeft volgens hem nog ontwikkeling nodig. “Aan alles moet nog geschaafd worden”, klinkt het.
Wijnants vindt daarom dat Brughmans er goed aan zou doen nog een seizoen bij Genk te blijven. Liverpool kan hem veel leren, maar op 18-jarige leeftijd meteen eerste doelman worden op Anfield lijkt hem onrealistisch. Voor Genk zou zijn vertrek financieel fantastisch zijn, maar voor zijn ontwikkeling is spelen wellicht nog belangrijker.
loading

Loading