“Als je het seizoen van Genk in zijn geheel bekijkt, dan vallen er twee simpele dingen op. De keepers incasseerden te veel goals en de spitsen maakten er te weinig.” De analyse van
Jacky Mathijssen in
Het Belang van Limburg legt de vinger pijnlijk op de zere plek na een wisselvallig seizoen in de Cegeka Arena.
Genk domineerde vaak het balbezit, maar de absolute efficiëntie in beide strafschopgebieden ontbrak. Toch is het defensieve probleem volgens de analist inmiddels intern opgelost. Met de doorbraak van goudhaantje Lucca Brughmans, die indruk maakte met vier clean sheets op rij, staat de basis achterin.
“Met Lucca Brughmans hebben ze een jonge keeper waarop ze verder kunnen bouwen”, stelt Mathijssen. Volgens hem moet de club de focus nu volledig verleggen naar de frontlinie. Genk bezit met Mirisola en Bibout weliswaar ruw talent, maar dat volstaat niet voor de ambities.
“Als ik in hun plaats was, zou ik nu proberen een echte topspits aan te trekken en één van die andere twee jongens uitlenen. Dit Genk heeft nood aan een onbetwiste nummer één in de spits", aldus Mathijssen.
Het mislopen van de Champions' Play-offs dwong de Limburgers tot een moeizame route via de Europe Play-offs, waar pas op de valreep — met hulp van Charleroi — de barragematch tegen KAA Gent werd veiliggesteld.
Mocht Genk zondag dat laatste Europese ticket grijpen, dan tikt de klok genadeloos hard. “Dan moet je ploeg tegen midden juli al klaar zijn. Gelukkig heeft men in Genk genoeg knowhow in huis om dat klaar te spelen.”