Naar inhoud springen

Preud'homme bevestigt interesse in Rode Duivel: "Maar een gigantische transfersom"

Transfers
Preud'homme
Club Brugge koos afgelopen zomer uiteindelijk niet voor Matz Sels als nieuwe doelman, maar haalde Yann Sommer naar Jan Breydel. Guilian Preud’homme, director of football bij blauw-zwart, geeft nu bij Het Laatste Nieuws meer uitleg over die beslissing. Vooral het financiële plaatje speelde een belangrijke rol.
Sels was nochtans een concrete piste. De Belgische doelman stond op dat moment onder contract bij Nottingham Forest, maar een transfer bleek bijzonder moeilijk. “Omdat Nottingham een gigantisch transferbedrag wou – 7 miljoen euro –, ging het sowieso moeilijk worden om Sels daar weg te halen”, vertelt Preud’homme.
Bij Yann Sommer lagen de kaarten helemaal anders. De Zwitser was transfervrij en Club Brugge zag in hem een bijzonder interessante opportuniteit. Bovendien maakte zijn profiel indruk op de sportieve leiding.
“Ik heb zowel Matz als Yann meerdere keren persoonlijk ontmoet. Yann Sommer was transfervrij. Zijn toekomstvisie, zijn professionalisme, maar ook zijn blik op de toekomst van Club qua keepers, klopten zodanig dat ik enorm overtuigd ben geraakt van Sommer”, legt Preud’homme uit.
loading

Loading