Goto reageert nu zélf: "Of ik terugkeer naar Anderlecht?

Transfers
door Voetbal24 Redactie
zaterdag, 02 mei 2026 om 8:04
GotoCoosemans
De woorden van Keisuke Goto laten weinig aan de verbeelding over. De Japanse aanvaller, die nog tot 2028 onder contract ligt bij Anderlecht, lijkt voorlopig geen duidelijkheid te kunnen of willen geven over zijn toekomst. Terwijl hij momenteel op huurbasis speelt bij Sint-Truiden, blijft het dossier rond zijn rol in Brussel nazinderen.
De spits werd tijdens een interview geconfronteerd met zijn situatie bij paars-wit, maar kapte die vraag meteen af met een opvallende reactie. “(Maakt knipbeweging) Cut, cut, cut.” Het typeert hoe gevoelig het onderwerp nog ligt.
Wanneer hij toch wat verder ingaat op zijn toekomst, blijft hij vaag. “Ik kan er niets over zeggen. Ik weet het niet. (Grijnst) Wat ik op korte termijn wil, is zo ver mogelijk geraken op het WK met Japan. En ooit wil ik dat WK winnen. Maar voor welke club ik volgend seizoen voetbal, dat is een vraagteken", klinkt het in Het Nieuwsblad.
Achter die terughoudendheid schuilt duidelijke frustratie. Goto voelt zich naar eigen zeggen misbegrepen in zijn keuze om Anderlecht tijdelijk te verlaten. “Zouden de Anderlecht-supporters niet begrijpen dat ik uitgeleend wilde worden, toen ik merkte dat ik pas vijfde spits zou zijn?”, klinkt het openlijk.
Hij verwijst daarbij naar concrete momenten waarop hij zich gepasseerd voelde. “Tegen Häcken in de voorronde van de Europa League stond ik niet in de basis, noch op het wedstrijdblad. En Bertaccini zou er nog bijkomen.”
Dat gevoel werd volgens hem nooit vooraf duidelijk gecommuniceerd. “Terwijl mij vooraf nooit is gezegd dat ik pas vijfde in rang zou worden.” Het verklaart waarom de aanvaller zelf aandrong op een uitleenbeurt.
loading

Loading