Vandenbempt heeft duidelijke mening over keuze voor Van Bommel

Rode Duivels
door Voetbal24 Redactie
vrijdag, 21 augustus 2026 om 20:20
Peter Vandenbempt
De aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels blijft voor de nodige discussie zorgen. Toch vindt Peter Vandenbempt dat de Nederlander een eerlijke kans verdient. In zijn column in Het Nieuwsblad wijst de analist erop dat de kritiek op Van Bommel soms te gemakkelijk wordt voorgesteld.
Vandenbempt begrijpt dat er vraagtekens zijn. “Zijn laatste half jaar bij Antwerp was, zelfs rekening houdend met de moeilijke omstandigheden, gewoon slecht.” Ook het feit dat Van Bommel twee jaar zonder club zat, roept volgens hem vragen op. Maar daar staat volgens de commentator tegenover dat Rudi Garcia eveneens een periode zonder werk kende voordat hij bondscoach werd.
Vooral de succesvolle periode bij Antwerp mag volgens Vandenbempt niet worden vergeten. “Het boerenjaar van Antwerp enkel toeschrijven aan de vele centen van Paul Gheysens slaat echt nergens op”, klinkt het. Van Bommel maakte volgens hem toen indruk als coach én als peoplemanager.
Vandenbempt ziet bovendien een opmerkelijke parallel met de situatie rond Garcia. Bij de spelers, staf en omkadering was er volgens hem na het WK onvoldoende draagvlak om nog twee jaar met Garcia door te gaan. “Dát is de overweging die het beleid moet maken: is er nog een basis om door te gaan?”
De analist is dan ook benieuwd hoe Van Bommel het zal doen. “Die Van Bommel kan best een succes worden bij de Rode Duivels.” Hij benadrukt wel dat garanties niet bestaan. Wel vindt hij dat de nieuwe bondscoach “een eerlijke kans en een objectief oordeel” verdient.
loading

Loading