Mark van Bommel neemt zijn jonge Rode Duivels in bescherming na de 0-1-nederlaag tegen Frankrijk. De bondscoach zag zijn ploeg verliezen op een detail, net als op het WK tegen Spanje, maar erkent ook dat het verschil met de Fransen nog groot is. Dat zei hij na afloop tegenover onder meer
DH en
RTBF.
"Ik kan de jongeren niets kwalijk nemen. We hebben intensiteit gebracht en alles gedaan wat nodig was", klonk het. "Na een week samenwerken is dat al heel goed." In de kleedkamer zag hij veel ontgoocheling. "België werd op het WK tegen Spanje op een detail geklopt. Nu is het opnieuw een detail tegen Frankrijk." Het beslissende doelpunt kwam van Olise, in de slotfase.
Helemaal kritiekloos was Van Bommel niet. Over een actie van Maxim De Cuyper was hij duidelijk: "Hij probeerde een fout te maken, maar hij had erin moeten slagen en een gele kaart pakken of de bal wegwerken." Ook Diego Moreira was volgens hem minder goed aan de bal, al blijft hij belangrijk voor de ploeg. Moreira is vrijdag geschorst tegen Turkije.
Dat Frankrijk met een B-ploeg speelde, wuifde de bondscoach met een glimlach weg. "Ze hadden een sterk bank. Ik begrijp het idee van een B-ploeg, maar in feite zijn het vooral grote spelers", aldus Van Bommel. "Ons doel is het EK over twee jaar. Maar Frankrijk is ons voor, dat is duidelijk."
Veel tijd om te treuren is er niet. Vrijdag wacht Turkije, dat volgens Van Bommel onder druk staat na twee nederlagen in de eerste groepsduels. "Ons doel is om bij de eerste twee van de groep te eindigen", zei hij. Volgende week volgt de terugwedstrijd in Parijs, waar hij dezelfde druk wil zetten.