Benoît Thans schuift Maarten Vandevoordt naar voren als nummer één onder de lat bij de Rode Duivels. De Waalse analist ziet de doelman punten scoren ten opzichte van Senne Lammens, zo zegt hij in La Dernière Heure.
De keuze in doel blijft een open vraag voor
Mark van Bommel.
Thibaut Courtois besloot de Nations League aan zich voorbij te laten gaan, waardoor de nieuwe bondscoach meteen op zoek moest naar een vervanger. In zijn eerste drie wedstrijden koos hij voor Lammens, in Frankrijk kreeg verrassend Vandevoordt zijn kans.
Volgens Thans heeft die laatste zijn zaak sindsdien versterkt. "Maarten Vandevoordt heeft tegen Real Madrid nog eens bewezen een uitstekende doelman te zijn, ondanks enkele foutjes. Hij heeft dit seizoen echt stappen vooruit gezet. Hij is punten aan het scoren ten opzichte van Lammens, die met Manchester United aan het zinken is", oordeelt hij.
Voor de lange termijn kijkt de analist echter naar Mike Penders. De 21-jarige mag door de blessure van Emiliano Martinez de komende wedstrijden keepen bij Chelsea. Thans schat Vandevoordt en Lammens voorlopig hoger in, maar ziet in Penders de beste kandidaat om Courtois op termijn op te volgen.
"Penders heeft van die drie het grootste potentieel om het niveau van Courtois te benaderen", meent Thans. "Alleen heeft hij dat nog niet op het hoogste niveau kunnen bewijzen. Daar krijgt hij nu de kans toe. Hij heeft in ieder geval drie voordelen: hij speelt bij Chelsea, zal er zijn kans krijgen en benadert het meeste het profiel van Courtois, want hij speelt zelfs bij dezelfde clubs."