Philippe Albert heeft na de vier Nations League-wedstrijden onder
Mark van Bommel zijn ideale basiselftal van de Rode Duivels samengesteld. Romelu Lukaku krijgt daarin een plaats. Dat blijkt uit zijn analyse voor La Tribune van de
RTBF. Opvallend: over doelman Senne Lammens is Albert lang niet helemaal gerust.
Omdat
Thibaut Courtois er niet bij was, kiest Albert voor Lammens. "Van Bommel had strenger moeten zijn en hem moeten overtuigen", vindt hij. Lammens zelf heeft zich volgens Albert niets te verwijten, want zijn wedstrijd in Italië leverde de zege op. Toch heeft hij een bedenking: Lammens heeft kwaliteiten, "maar het is niet het soort doelman dat me volledig geruststelt". Wat hem ontbreekt, net als Vandevoordt, is regelmaat in zijn prestaties.
Op de linksachter kiest Albert "voor 100 procent" voor de jonge Bruggeling. Diens eerste helft tegen Ousmane Dembélé vond hij indrukwekkend: "Hij heeft hem in zijn zak gestoken." De Cuyper is volgens Albert te aanvallend ingesteld en speelt bij Brighton intussen als flankaanvaller. Rechts is Timothy Castagne onbetwistbaar zolang Thomas Meunier ontbreekt. Sabbe heeft nog een weg af te leggen, al is hij in de Belgische competitie volgens Albert de beste Belg op die positie.
Centraal blijft Brandon Mechele sinds het WK niet weg te denken, al noemt Albert hem "alles behalve een oplossing voor de toekomst". Dat Debast, Theate en De Winter vergeten werden, speelt mee. Eerder schreven we al in
Van Bommel maakt twee grote verliezers bekend bij Rode Duivels. Naast Mechele kiest Albert een verdediger die volgens hem al een pijler is en sinds zijn periode op Sclessin enorm gegroeid is.
Op het middenveld is Roméo Lavia voor Albert "pure natuurlijke klasse", te vergelijken met Charly Musonda in zijn Anderlecht-tijd. Aan aanvoerder Youri Tielemans wordt niet geraakt, en Kevin De Bruyne is "zelfs op 70 procent" onmisbaar. Hans Vanaken zal volgens Albert nooit een vervanger van De Bruyne zijn.
België haalde zes op twaalf in deze interlandperiode, die eindigde met een 4-1-nederlaag in Frankrijk. Van Bommel kan zijn keuzes bij de volgende samenkomst weer aanscherpen, en de vraag rond Courtois zal daarbij opnieuw opduiken.