Rode Duivels vrezen catastrofe voor WK, bondscoach Garcia houdt adem in

Rode Duivels
vrijdag, 05 september 2025 om 15:46
250905garcia
Romelu Lukaku is al meer dan tien jaar de vanzelfsprekende nummer één in de punt bij de Rode Duivels. Met zijn 85 doelpunten in 115 interlands is hij niet alleen topschutter aller tijden, maar ook de man die een hele generatie Duivels uit de problemen hield. Maar zijn blessure zet de nationale ploeg nu opnieuw voor een lastig vraagstuk.
Volgens de berichten zou Lukaku normaal gezien tegen Nieuwjaar opnieuw fit moeten zijn. Dat betekent dat hij nog voldoende tijd heeft om zich klaar te stomen richting het WK 2026, waar de Duivels in de groepsfase meteen sterk aan de start willen komen. Toch blijft de afhankelijkheid groot: zonder Big Rom oogt de Belgische aanval bijzonder kwetsbaar.

Alternatieven overtuigen niet

Loïs Openda kreeg al heel wat interlands de kans, maar bleef ver onder de verwachtingen. Hij raakte amper betrokken tegen Liechtenstein en worstelde al eerder in duels waar weinig ruimte lag. Michy Batshuayi scoort wel regelmatig, maar mist de status en de betrouwbaarheid van Lukaku op topniveau. Charles De Ketelaere is dan weer geen échte spits.
Het probleem gaat verder dan enkel scoren. Lukaku is ook de fysieke kapstok waar de aanval rond draait: hij houdt ballen bij, dwingt verdedigers achteruit en creëert ruimte voor ploegmaats als De Bruyne of Doku. Zonder hem verdwijnt die structuur, en wordt het aanvalsspel van België voorspelbaarder en minder efficiënt.

WK als cruciale deadline

De komende maanden zijn dus van levensbelang. Bondscoach Rudi Garcia weet dat zijn ploeg Big Rom broodnodig heeft. Met Nieuwjaar zou Lukaku normaal weer inzetbaar zijn. Hopelijk gebeurt er dan niets meer met hem.
loading

Loading