'Mannaert onderhandelt, Clement mogelijk nieuwe bondscoach van Rode Duivels'

Rode Duivels
dinsdag, 19 november 2024 om 17:00
231016philippeclement
De positie van bondscoach Domenico Tedesco wordt steeds fragieler na tegenvallende prestaties. Een desastreus EK en een teleurstellende campagne in de Nations League, met een pijnlijke nederlaag tegen Israël op de slotspeeldag, hebben de druk op de trainer verhoogd.
Vlak voor het EK verlengde de KBVB het contract van Tedesco, wat betekent dat een ontslag de bond een fors bedrag zou kosten. Toch lijkt het bestuur bereid om deze stap te overwegen, gezien de sportieve situatie. Nieuwe sportieve directeur Vincent Mannaert zou de knoop moeten doorhakken en is volgens Het Nieuwsblad al begonnen met informele gesprekken met mogelijke vervangers.

Belgische en buitenlandse opties

Hoewel er Belgische namen circuleren, zoals Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement, wordt ook gekeken naar buitenlandse trainers. Vanhaezebrouck, nu actief als analist, is beschikbaar na zijn vertrek bij KAA Gent. Preud’homme heeft echter al eerder aangegeven geen interesse meer te hebben in een nieuwe functie als coach. Clement, die bij Rangers onder druk staat vanwege matige prestaties, zou een serieuze optie kunnen zijn, vooral als hij binnenkort beschikbaar komt.

Strategische timing

De KBVB zou kunnen afwachten tot de situatie van Clement bij Rangers duidelijker wordt. Een ontslag van Clement in Schotland zou de bond in staat stellen om zonder onderhandelingen over een transferbedrag een nieuwe coach aan te stellen. Dit zou een financieel gunstige oplossing zijn, gezien de hoge ontslagvergoeding die nodig is om van Tedesco afscheid te nemen.
loading

Loading