Vincent Mannaert is tevreden over de eerste wedstrijden van
Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels. Ondanks de zware nederlaag tegen Frankrijk ziet de CEO van de Belgische voetbalbond voldoende positieve signalen. Tegelijk beseft hij dat er nog werk aan de winkel is.
Mannaert beoordeelt de start van Van Bommel aan de hand van drie belangrijke elementen: de verstandhouding binnen de groep, de kwaliteit van het voetbal en de resultaten.
"De klik tussen de staf, de spelers en de medewerkers is misschien het minst zichtbaar, maar wel cruciaal. De signalen zijn daar uitstekend", klinkt het bij Mannaert in
Het Nieuwsblad. Ook over het spel is hij tevreden. Volgens hem brengt België voetbal dat aansluit bij de kwaliteiten en voorkeuren van de spelersgroep.
Toch was er ook een flinke waarschuwing. België leek in Parijs lange tijd mee te kunnen, maar kreeg in het slotkwartier nog vier doelpunten te slikken. De 4-1-nederlaag liet een bittere nasmaak achter. “Ineens zakten we volledig weg", klinkt het.
Mannaert had graag minstens een punt gepakt, maar toont ook respect voor de tegenstander. Hij vergelijkt de Franse ploeg zelfs met het legendarische Barcelona van Pep Guardiola, met Lionel Messi, Andrés Iniesta en Xavi. De bestuurder wijst bovendien op de afwezigheid van vijf belangrijke spelers: Thibaut Courtois, Jérémy Doku, Amadou Onana, Kevin De Bruyne en Youri Tielemans.
"Die 4-1 doet pijn, maar zet de verhoudingen wel op scherp", geeft Mannaert toe. Volgens hem moet de technische staf de wedstrijd grondig analyseren.