Machtswissel treft Lukaku en De Bruyne bij Rode Duivels

Rode Duivels
door Voetbal24 Redactie
dinsdag, 29 september 2026 om 9:30
De Bruyne
Ludo Vandewalle ziet bij de Rode Duivels een machtswissel die zonder veel lawaai plaatsvindt. Na de 0-1-nederlaag tegen Frankrijk in de Nations League wijst de chef voetbal van Het Nieuwsblad op de rol van Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Toch is zijn analyse vooral positief.
Vandewalle genoot in het Koning Boudewijnstadion zelfs van de Fransen, met Désiré Doué als uitblinker. "Wat een kwaliteit, en dit was dan nog een B-ploeg...", schrijft hij. Pas met de inbreng van Michael Olise kreeg de nederlaag vorm. "Dat is geen schande, want deze Fransen horen bij het besten ter wereld. Daarom mogen de Duivels best tevreden zijn over hun prestatie. Niet over het resultaat, uiteraard."
In het spel ziet hij de hand van bondscoach Mark van Bommel. "Genoeg lef, zonder het defensieve te verwaarlozen. Het is geen angstig voetbal, maar met zin voor organisatie", klinkt het. "Er zit muziek in deze Duivels: voetballen als het kan, strijden en afzien als het moet."
Individueel krijgen Senne Lammens en Roméo Lavia lof. Lavia stond voor het eerst in drie jaar in de basis en speelde volgens Vandewalle een sterke wedstrijd. Charles De Ketelaere had meer moeten doen met zijn kansjes.
Het opvallendste vond hij dat Van Bommel De Bruyne andermaal na een uur naar de kant haalde. "Romelu Lukaku kreeg geen speelminuten. De wissel van de macht wordt stilletjes doorgevoerd", aldus Vandewalle. Van Bommel zelf verklaarde de keuze voor de bank van Lukaku met "Ik wilde snelheid".
loading

Loading