Zal
Hans Vanaken veel aan spelen toekomen op het WK? Het lijkt momenteel wel de meest gestelde vraag bij de Rode Duivels. Bondscoach
Rudi Garcia ging er zowaar wat dieper op in tijdens de persbabbel.
"Ik weet dat hij het de coach graag moeilijk maakt. Hans is een belangrijke speler. We gebruiken hem al sinds de wedstrijden tegen Oekraïne. Hij is een fantastische voetballer, dat zeker", zegt de Fransman in Het Nieuwsblad.
Volgens Garcia mag Vanaken zich aan speelkansen verwachten op het WK. "Maar de compatibiliteit van het middenveld hangt ook af van de tegenstander. Maar het verbaast me wel echt dat hij nog nooit een minuut speelde op een WK. Dit keer zal dat wel het geval zijn, dat is zeker. Maar in welke rol, dat zullen we wel zien."
Heel wat analisten stellen dat het lastig wordt om rond Vanaken heen te kunnen. Anderzijds zijn Youri Tielemans en Kevin De Bruyne certitudes in de ploeg en Garcia wil graag ook nog een controlerende middenvelder opstellen.