
Roméo Lavia heeft Filip Joos helemaal ingepalmd. Na het sterke optreden van de Rode Duivel in Chelsea-Manchester United ging de commentator in het Sporza-programma 90 minutes nog een stap verder dan tijdens zijn verslag. Volgens Joos is Lavia de enige Belg die op dit moment tot de beste dertig voetballers ter wereld behoort.
Lavia was overal op het middenveld te vinden. Met een interceptie lag hij aan de basis van de 1-0 van Morgan Rogers, en daarnaast viel hij op met enkele knappe passes. Op zijn positie hoort hij volgens Joos zelfs bij de top vijf. "Sorry, hij doet mee bij Real Madrid, Barcelona en PSG. Die bal in de tweede helft die hij trapt met buitenkant rechts, dat is verwoestend. Hij ziet alles", klonk het.
Ook Wesley Sonck, die Lavia al aan het werk zag bij de nationale jeugdploegen, was onder de indruk. Hij wees erop dat de middenvelder ook zonder bal het verschil maakt: "Hij gaat niet in duel. Hij ziet wat er gaat gebeuren." In de Britse pers ging de aandacht vooral naar Rogers en Estevao, waarop presentator Gilles De Coster de vraag stelde of Belgen bevooroordeeld zijn. Joos veegde dat van tafel: "Wij hebben geen bias over Lavia. Het steekt de ogen uit."
Opvallend: het was pas de tweede volledige wedstrijd van Lavia voor Chelsea, nadat hij vorige week ook al de volle negentig minuten had gemaakt. Na zijn indrukwekkende interlandperiode werd hij bij zijn club eerst naar de bank verwezen, maar tegen Liverpool in de beker en nu Manchester United stond hij wel in de basis. Joos zag na afloop een opgeluchte speler. "Er is echt een gewicht van zijn schouders. Dat lachen zegt iets." De vraag is nu of hij zijn basisplaats bij Chelsea definitief beet heeft.
Lees ook
Populair Nieuws
Net Binnen

'Real Madrid heeft vervanger voor Vinicius beet'

Sibierski neemt besluit over ontslag voor Bruno

Ruben Van Gucht ziet Charlotte Van Looy zich erg kwaad maken: "Maakt me dit een slechte mama?"

Ontslag per direct voor Thorup en Bruno?

Eric Gerets voorspelt uitslag in PSV-Club Brugge






