Degryse: "Rode Duivels gaan op dat vlak afzien tegen Senegal"

Rode Duivels
door Voetbal24 Redactie
zondag, 28 juni 2026 om 17:30
250914degryse
Marc Degryse waarschuwt voor Senegal. Hij ziet de Rode Duivels niet als favoriet voor deze wedstrijd in de zestiende finales. De Belgen zullen dus op hun top moeten zijn om het Afrikaanse land te verslaan.
“Kijk eens naar de namen: Mané is misschien een dagje ouder en speelt in Saoedi-Arabië, maar we weten allemaal wat hij kan. Nicolas Jackson ligt onder contract bij Bayern München, da’s een goeie spits. Papa Gueye is een topspeler bij Villarreal, Idrissa Gueye is misschien 36 maar is gewoon een zeer goede middenvelder", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.
“Ik zou de Rode Duivels dus geen favoriet noemen. De kansen zijn fiftyfifty, denk ik. Maar dat gezegd zijnde: ik geloof wel dat als België op niveau is, we het zeker kunnen halen van Senegal. Dit soort affiche kan ook een boost geven. In de groepsfase spraken de tegenstanders niet tot de verbeelding. Terwijl Senegal een prachtige tegenstander is die de Rode Duivels ook kan helpen een hoger niveau te halen.”
"Ik verwacht een open wedstrijd tussen twee landen die willen voétballen", gaat Degryse voort. "Fysiek zullen de Rode Duivels afzien - Senegal is in staat om een hoog tempo op te leggen en aan hoge intensiteit te voetballen. Dat zagen we al in de eerste helft tegen Frankrijk bijvoorbeeld, toen ze echt goed waren. Tactisch, technisch en fysiek zullen we top moeten zijn om te kunnen winnen.”
loading

Loading