Courtois onthult over Rode Duivels: "Eigenlijk wilde ik dit doen"

Rode Duivels
Courtois
Thibaut Courtois heeft even overwogen om na het WK afscheid te nemen van de Rode Duivels. Het toernooi gaf de doelman echter opnieuw zin om door te gaan bij de nationale ploeg. Dat vertelt hij in een gesprek met DAZN.
De sfeer binnen de Belgische selectie speelde daarbij een belangrijke rol. Courtois genoot naar eigen zeggen van de groep en de momenten die de spelers samen beleefden. “Mijn idee was om na het WK misschien te stoppen. Maar ik moet zeggen dat dit WK één van de fijnste toernooien was die ik heb meegemaakt bij de nationale ploeg”, legt de doelman uit bij DAZN. “Het was een fijne groep, we zijn ook af en toe samen gaan voetballen. Dus ik had wel het gevoel dat ik wou verder gaan.”
Toch zal Courtois voorlopig niet in actie komen in de Nations League. De ervaren keeper wil zijn lichaam sparen tijdens een bijzonder druk seizoen. Ook familiale omstandigheden speelden mee bij het bepalen van zijn planning.
Bij zijn terugkeer zal Courtois bovendien niet automatisch verzekerd zijn van een basisplaats. Bondscoach Mark van Bommel maakte duidelijk dat ook andere doelmannen, zoals Senne Lammens, Maarten Vandevoordt en Mike Penders, kansen kunnen krijgen.
Courtois begrijpt die aanpak. “Ik ben nooit naar de nationale ploeg gekomen met de verwachting dat ik sowieso zou spelen”, benadrukt hij. De doelman heeft vertrouwen in zijn eigen kwaliteiten, maar vindt concurrentie normaal. “Als Lammens, Vandevoordt of Penders het goed doen en hij liever met hen wil spelen, even goede vrienden.”
loading

Loading