Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de komende WK-kwalificatieduels tegen Liechtenstein en Kazachstan. Volgens HLN staan er liefst dertien spelers uit de Jupiler Pro League op de preselectielijst, maar niet iedereen maakt kans om de definitieve kern te halen.
Door SKN
Met vijf namen levert
Club Brugge veruit de meeste spelers. Hans Vanaken en Brandon Mechele lijken vaste waarden voor Garcia. Daarnaast circuleren ook Nordin Jackers, Romeo Vermant en
Joaquin Seys. Vermant is geblesseerd en valt mogelijk af, maar Seys wordt door kenners als een interessante outsider genoemd.
Andere Belgische kandidaten
Ook de andere topclubs zijn vertegenwoordigd. Union vaardigt Charles Vanhoutte en Fedde Leysen af, terwijl bij Anderlecht Thorgan Hazard en Adriano Bertaccini in beeld komen. HLN merkt op dat vooral Bertaccini uitzicht heeft op een eerste oproep, al is die kans voorlopig klein.
Verder zijn er bij Racing Genk de namen van Matte Smets en Bryan Heynen, en bij Antwerp Zeno Van Den Bosch en doelman Senne Lammens, die dicht bij een transfer naar Manchester United staat.
Seys als verrassing
Volgens het panel van de HLN Voetbalpodcast maken in realiteit slechts vier JPL-spelers écht kans om vrijdag effectief in de kern te zitten: Vanaken, Mechele, Lammens en Seys. Vooral die laatste wordt gezien als een mogelijke verrassing. “Hij is er al enkele keren dichtbij geweest, maar blessures hielden hem toen tegen. Nu is het ideale moment om hem erbij te nemen", klinkt het in de podcast.
Met minder dan een jaar tot het WK lijkt Garcia dus duidelijk te kijken naar nieuwe opties. De kans is reëel dat Joaquin Seys deze week eindelijk zijn eerste selectie bij de Rode Duivels mag vieren.