'Bondscoach Garcia neemt déze grote naam niet mee naar WK'

Rode Duivels
dinsdag, 07 oktober 2025 om 13:45
251003rudigarcia
De selectie van Axel Witsel bij de Rode Duivels kwam voor velen als een verrassing. De verdediger van Atlético Madrid, inmiddels 36, blijft door Rudi Garcia gewaardeerd, maar niet iedereen ziet hem nog als een logische keuze richting het WK.
Volgens Sporza-analist Gilles Mbiye-Beya ligt de verklaring vooral in Witsels ervaring en houding binnen de groep. “Hij behoort tot een poule van spelers waarvan Garcia weet dat hij op hen kan rekenen", legt hij uit. “Ze zijn betrouwbaar, volgen de instructies op training en — misschien nog belangrijker — ze zullen niet mokken als ze niet spelen. Zulke types wil je in je selectie behouden.”
Toch twijfelt hij eraan of Witsel ook effectief het WK zal halen. “Als iedereen fit is, denk ik niet dat dat zal gebeuren", klinkt het nuchter.
De hoop op Roméo Lavia
De blik van de analisten richt zich intussen op de toekomst, met één naam die steevast terugkeert: Roméo Lavia. De 20-jarige middenvelder van Chelsea blijft ondanks blessureleed dé speler waarin velen geloven. “Toen ik hem dit weekend zag invallen… niet normaal", zegt Mbiye-Beya enthousiast. “Als je spreekt over puur talent op de zes, dan is hij het. Hij doet alles instinctief goed en heeft iets wat anderen gewoon niet hebben.”
loading

Loading