Toen Domenico Tedesco nog bondscoach was, leek
Wout Faes (26) zich stilaan te vestigen als vaste waarde in de defensie van de Rode Duivels. De frêle maar kopbalsterke verdediger kreeg veel vertrouwen van Tedesco en werd in de kwalificatiecampagne geregeld als basisspeler uitgespeeld. Maar sinds het vertrek van Tedesco en de komst van
Rudi Garcia ziet het plaatje er helemaal anders uit.
Faes zat niet in de selectie voor de interlands tegen Liechtenstein en Kazachstan. Dat is opvallend, want hij speelt wekelijks bij Leicester City, dat na de degradatie meteen weer meedoet bovenin in de Championship en dit seizoen opnieuw in de Premier League uitkomt. Ondanks dat ritme en zijn ervaring in de Premier League, kreeg Faes geen oproep.
Concurrentie is groter geworden
Onder Garcia schuift de hiërarchie duidelijk op. Arthur Theate blijft een zekerheid, en zelfs Brandon Mechele mocht in de basis starten tegen Liechtenstein. Vergeet ook Koni De Winter niet. In de match tegen Kazachstan bleef De Winter uiteindelijk negentig minuten op de bank, maar zijn selectie bevestigt wel dat hij dichter bij de ploeg staat dan Faes.
Het contrast met de periode onder Tedesco is groot. Toen speelde Faes onder meer basis op het EK en kreeg hij veel verantwoordelijkheid in een verjongde verdediging. De bondscoach sprak geregeld lovend over zijn karakter en inzet. Onder Garcia lijkt hij voorlopig geen deel meer uit te maken van de plannen, ook al beschikt België niet over een overvloed aan centrale verdedigers met zijn profiel.
Wat nu voor Faes?
Voor Faes is het een pijnlijk signaal: ondanks zijn status in Engeland is hij bij de nationale ploeg niet langer eerste keuze. Dat kan op termijn zwaar doorwegen, zeker met het oog op het WK 2026. Voorlopig wijst alles erop dat Garcia kiest voor andere types en Faes slechts in beeld komt bij blessures of schorsingen.