Manchester City krijgt mogelijk ongeziene straf

Premier League
Haaland
Gary Lineker vindt dat Manchester City zwaar gestraft moet worden. De club werd schuldig bevonden aan 114 inbreuken op de financiële regels van de Premier League. Volgens de ex-spits moet de straf streng zijn "omdat de inbreuken talrijk zijn". Dat meldt het Spaanse SPORT.
Het gaat om onregelmatigheden tussen de seizoenen 2009-10 en 2017-18. Lineker sprak erover op een conferentie op Stamford Bridge. De situatie ziet er heel slecht uit voor Manchester City. En het is slecht voor het voetbal", klinkt het. Hij hoopt dat de club haar verantwoordelijkheid neemt.
Lineker sluit ook niet uit dat City titels kwijtraakt. "Het zou me niet verbazen als die beslissing genomen wordt. En wie is er de dupe van? De spelers en de supporters." Hij benadrukte dat vooral de fans zullen lijden.
De mogelijke straffen variëren van een zware boete en puntenaftrek tot een degradatie. Ook verschillende Premier League-clubs willen volgens de BBC zowel straffen met terugwerkende kracht als sancties voor de toekomst. City ging in beroep. Een exacte datum voor de uitspraak is er nog niet. Dat wordt begin 2027 verwacht.
loading

Loading