'Rudi Garcia roept déze nieuwe, verrassende naam op bij Rode Duivels'

'Rudi Garcia roept déze nieuwe, verrassende naam op bij Rode Duivels'
Dinsdag 22 april 2025 - 13:30   I   door Redactie

De eerste wedstrijden onder bondscoach Rudi Garcia brachten de Rode Duivels wat ze nodig hadden: behoud in de A-divisie van de Nations League. Maar sportief was het zeker geen onverdeeld succes. Terwijl de tweede helft van de return tegen Oekraïne hoop gaf, klonk er vooral na de heenmatch kritiek op het gebrek aan overtuiging. En dus is de blik nu gericht op juni, wanneer België de WK-kwalificatiecampagne start tegen Noord-Macedonië en Wales.

Garcia krijgt bij die interlands wellicht opnieuw enkele gevestigde waarden ter beschikking, maar analisten verwachten ook vernieuwing. Eén naam zingt alvast luid rond: die van Lucas Stassin. Filip Joos stelde bij Extra Time zelfs stellig dat de jonge spits “gewoon moet opgeroepen worden.” Niet alleen omdat Stassin al bij de ruime voorselectie zat in maart, maar ook omdat hij week na week bevestigt bij AS Saint-Étienne.

Een seizoen om ‘u’ tegen te zeggen
Stassin, nog maar 19, beleeft in de Franse Ligue 2 een ijzersterk seizoen. Met 12 doelpunten en 5 assists in 27 competitiewedstrijden is hij dé hoop van Saint-Étienne in de strijd tegen degradatie. Zijn prestatie in de verhitte derby tegen Olympique Lyon dit weekend zette dat nog eens extra in de verf.

Ook niet onbelangrijk: hij speelt in Frankrijk, een competitie die Rudi Garcia door en door kent. Met Batshuayi op een zijspoor en weinig frisse alternatieven in de spits, zou de timing perfect kunnen zijn voor Stassin. “Garcia is nog aan het bouwen. In juni kunnen er details veranderen,” zei de spits onlangs zelf bij La Dernière Heure. De vraag is: krijgt hij nu écht zijn kans?

TAGS  I  Lucas Stassin  I  Rode Duivels  I  Rudi Garcia  I  Filip Joos

dinsdag 22 april 2025

maandag 21 april 2025

zondag 20 april 2025

zaterdag 19 april 2025