Frenkie de Jong is opnieuw inzetbaar voor
FC Barcelona. De Nederlander zit in de wedstrijdselectie voor het duel van zaterdag tegen Real Betis, zo bevestigde trainer Hansi Flick op zijn persconferentie. "Hij traint goed en is er klaar voor om minuten te maken”, klonk het. "Hij is een topspeler, zeer gefocust. Frenkie geeft ons meer mogelijkheden op het middenveld."
De Jong liep op het WK van deze zomer een scheur in de binnenband van zijn rechterknie op en koos ervoor om zich niet te laten opereren. Begin oktober keerde hij terug in de groepstraining. Hij wacht nog op zijn eerste minuten van dit seizoen. Volgens Spaanse media is de Clásico tegen Real Madrid op 25 oktober het eigenlijke doel voor zijn rentree.
Een basisplaats is allerminst zeker. "We hebben veel opties. Ik moet dat goed managen en dat is niet eenvoudig”, zei Flick. Op het middenveld is het drummen met zomeraanwinst Rodri, Pedri, Gavi, Fermín López, Dani Olmo en Marc Bernal.
Daarom zou Flick De Jong op training al als centrale verdediger getest hebben. Vorige week zei de Duitse coach zelf al dat Frenkie een van de opties is voor die positie. Achterin is de keuze beperkt: met Andreas Christensen geblesseerd heeft Flick enkel Pau Cubarsí, Eric García en Gerard Martín als echte centrale verdedigers.
Ook De Jongs blessuregevoeligheid speelt mee. In de verdediging moet hij minder draaien en van richting veranderen, en heeft hij het spel voor zich. Een definitieve omscholing is er voorlopig niet. Zaterdag wacht eerst Betis, de nummer drie van La Liga met negentien punten uit acht wedstrijden.