Sporting Hasselt heeft steile ambities. De club zal met zekerheid een licentie aanvragen voor de Challenger Pro League. Momenteel komt Hasselt uit in de hoogste amateurklasse.
De stap zetten naar de Challenger Pro League en dus het profvoetbal is allesbehalve evident. De licentievoorwaarden zijn erg streng en de meeste clubs kunnen daar niet aan voldoen. Hasselt volgens
Sam Kerkhofs wel. Kerkhofs is samen met
Rik Verheye voorzitter van de Limburgse club.
“Toen we naar Eerste Nationale stegen gaven we aan binnen de drie jaar die stap te willen zetten”, legt Sam Kerkhofs uit aan TVL Sportcafé. “Aan de minimale voorwaarden zal dat een kleine verdubbeling van ons budget zijn. De DAZN-deal hangt een beetje als een Zwaard van Damocles boven ons hoofd. Als die televisierechten minder zouden zijn voor de tweedeklassers staan wij in principe nog sterker in onze case.”
“Als die matchen niet meer allemaal worden uitgezonden, een daling van de tv-rechten, de plafonnering van de vier beloftenploegen, dan moeten alle voorwaarden in het kader van een profcompetitie niet voldaan worden", aldus Kerkhofs.
Hij pleit er trouwens voor dat semi-profclubs gewoon zouden moeten kunnen meedraaien in de Challenger Pro League, en niet hoeveel mensen een club in dienst heeft of hoe de infrastructuur is. “Laat ons als semi-profs promoveren en speel er ons dan uit. Zo moet sport zijn", stelt hij.