Geel houdt titelkandidaat in bedwang: "Kan alleen maar tevreden zijn"

Lagere afdelingen
door Voetbal24 Redactie
Zepperen-Brustem - ASV Geel
ASV Geel heeft op bezoek bij Zepperen-Brustem een punt uit de brand gesleept. De wedstrijd eindigde op 1-1 nadat de bezoekers met negen spelers de slotfase moesten afwerken. “Ik ben tevreden met de weerbaarheid van mijn team tegen een van de titelkandidaten”, zegt Geel-trainer Niels Houben.
“Als je eindigt met negen man, mag je blij zijn met een punt”, reageerde Houben na afloop. “Zepperen-Brustem is een van de grote titelkandidaten en had thuis nog niets laten liggen. Als je daar een punt kunt meenemen, kan ik alleen maar heel tevreden zijn.”
Geel moest opnieuw achtervolgen nadat het op achterstand was gekomen. Dylan Vanwelkenhuysen, vooraf door de Geelse Truienaar Nicolas Mombaerts nog genoemd als een speler die niet tot scoren mocht komen, bewees zijn neus voor doelpunten. “We wisten dat hij een echte spits en een goaltjesdief was. Hij kreeg één kans en stampte die ook binnen”, zuchtte Houben.
De Kempenaars toonden daarna wel veerkracht. Net als vorige week moesten ze een achterstand ophalen, maar na de rust kwamen ze volgens Houben sterk voor de dag. “We kwamen heel goed uit de kleedkamer en waren eigenlijk de betere ploeg. We scoorden via Jordy Elens op een stilstaande fase en daarna kreeg Zepperen-Brustem niet echt veel kansen meer.”
Een rode kaart voor Olivier Peios maakte de opdracht voor Geel vervolgens een stuk moeilijker. Toen ook Simon Van Geet voortijdig naar de kant moest, werd het vooral overleven. “Dan weet je dat het pompen of verzuipen is”, vertelt Houben. “Er kon nog altijd een bal goed vallen voor de tegenstander. Maar doelman Tom Wagemans pakte nog een of twee goede ballen en als ploeg hebben we het punt over de streep getrokken.”
Na negen wedstrijden staat Geel met 12 punten in de middenmoot. Houben beseft dat zijn team in een reeks zit waarin de punten niet vanzelf komen. “Als ik het vergelijk met vorig seizoen, is er misschien iets minder kwaliteit aan de bal in deze reeks, maar wordt er meer geknokt, op tweede ballen gespeeld en in duels gegaan.”
Volgens de Hasselaar heeft zijn ploeg de voorbije weken stappen gezet in die mentaliteit. “Na de wedstrijd in Turnhout hebben sommige jongens blijkbaar een klik gemaakt. Het moest allemaal wat meer zijn. Tegen Nieuwmoer en nu tegen Zepperen-Brustem was het voetbal misschien niet geweldig, maar we trekken wel de punten over de streep.”
Of Geel vooral naar boven of naar beneden moet kijken in het klassement, daar houdt Houben zich niet bezig. “Ik kijk naar de volgende wedstrijd. Ik heb al meermaals gezegd dat het dit seizoen van knokken wordt voor elk punt. We zullen wel zien waar het schip strandt.”
Dat het gelijkspel op het veld van Zepperen-Brustem extra voldoening geeft, staat voor hem buiten kijf. “Het is een ploeg met heel veel kwaliteit. De voorbije jaren lag bij ons veel druk om kampioen te spelen. Dit seizoen zijn Zepperen-Brustem en Wezel de ploegen die die druk voelen. Als je daar na een achterstand met negen man toch nog een punt kunt meenemen, kun je alleen maar tevreden zijn.” (DJ)
ZEPPEREN-BRUSTEM: Y. Vanwelkenhuysen, Swerten, Winkels, Brugmans, Degeling (63' Deflem), Bourguignon, Schodts, Cinti (78' Peters), Robin (89' Rouma), Aabbou, D. Vanwelkenhuysen.
ASV GEEL: Wagemans, Mombaerts, Kaya, Van der Veken, Ham (46' Elens), Landuyt, Peios, Ifrassen (89' Dekens), Holemans (79' Addai), Cools, Van Geet.
DOELPUNTEN: 41’ D. Vanwelkenhuysen 1-0, 66’ Elens 1-1.
GELE KAARTEN: 11’ Winkels, 36’ Ifrassen. 52’ Elens, 68’ Van Geet, 82’ Bourguignon, 88’ Aabbou, 89’ Van Geet.
RODE KAARTEN: 85’ Peios, 89’ Van Geet (2x geel).
SCHEIDSRECHTER: Stijn Lehembre.
TOESCHOUWERS: 250.
loading

Loading